8 Week League for Boys and Girls

2011-2010: 7v7 $400

2009-2008: 9v9 $450

Schedule for Saturday, April 20th

Field 5A

  • 3:45pm  I FC Golden State East Cabrera B11 vs Academia Rebels B11
  • 5:00pm  I  No Game
  • 6:15pm I  No Game

Field 5B

  • 3:45pm  I  Pats Irvine B2010 vs FC Golden State East B2010
  • 5:00pm  I  Academia Rebels B10 vs FC Golden State SGV Rodriguez
  • 6:15pm   I  No Game

Field 5 9v9

  • 3:45pm I  Legends FC Corona B08 vs Legends FC IE Peters
  • 5:00pm I  No Game
  • 6:15pm I  No Game

Field 6A

  • 3:45pm I  Newcastle FC Jahmel B11 vs Legends FC IE B11
  • 5:00pm I  Celtic Pre Academy B10 vs FC Golden State East Jordan B10
  • 6:15pm I  Academia Rebels 2011 vs Newcastle United Jahmel B10

Field 6B

  • 3:45pm  I  Legends FC G10 Gold vs Legends FC G11
  • 5:00pm  I  Anaheim Surf Carrillo G10 vs Legends FC G11
  • 6:15pm   I  Legends FC SGV G10 vs Legends FC G11 Gold

Field 6 9v9

  • 3:45pm  I  FC Golden State B09 Ruiz vs Legends FC B09 PAII
  • 5:00pm  I  Riverside Guerreros B09 vs Golden State Pimentel B10
  • 6:15pm   I  Chelseas vs Legends FC G08 Gold

Field 7 9v9

  • 3:45pm  I  AC Brea B08 Black vs Claremont Stars B08 Peter
  • 5:00pm  I  Legends FC SGV B08 vs Celtic SC Flores B08
  • 6:15pm  I  BYSC South B08 vs Legends FC Corona B08

Schedule for Saturday, April 13th

Field 18A

  • 3:45pm   I  No Game
  • 5:00pm  I  FC Golden State East Cabrera vs Azteca FC 2011
  • 6:15pm  I  Legends FC Gold G10 vs Legends FC G10

Field 18B

  • 3:45pm  I  Academia Rebels vs Pats Irvine B2010
  • 5:00pm  I  Arsenal FC B2010 vs FC Golden State East B2010
  • 6:15pm   I  Azteca FC B2010 vs Academia Rebels

Field 18 9v9

  • 3:45pm  I  FC Golden State B09 Ruiz vs Riverside Guerreros
  • 5:00pm  I  Legends FC West B09 vs Arsenal FC NPL Munoz
  • 6:15pm  I  FC Golden State Pimentel vs Legends FC West B09

Field 17 9v9

  • 3:45pm  I  Team USA White vs Legends FC B09 PA I
  • 5:00pm  I  Arsenal FC Corona B09 Lopez vs Pats Irvine B09
  • 6:15pm   I  Azteca FC B09 vs Newcastle FC B08 Pacheco

Field 17A

  • 3:45pm  I  FC Golden State East Jordan vs Legends FC B2010 FC
  • 5:00pm  I Celtic Pre Academy vs FC Golden State SGV White Rodriguez B2010
  • 6:15pm  I Arsenal FC PDA B2011 vs Academy Rebels B2011

Field 17B

  • 3:45pm  I  Legends FC G 09 Black vs Legends FC G2010 FC
  • 5:00pm  I  Anaheim Surf Carrillo G10 vs Legends FC G2010 Black
  • 6:15pm   I  Newcastle United B 2010 Jahmel vs Legends FC B2010 Black

Field 20A

  • 3:45pm  I  Arsenal FC B2011 Lopez vs Legends FC B11
  • 5:00pm  I  Newcastle FC Jahmel B11 vs Legends FC G2010 Gold
  • 6:15pm  I  Legends FC G11 Gold vs Legends FC SGV10

Field 20 9v9

  • 3:45pm  I  BYSC South B08 vs Legends FC B08 Corona
  • 5:00pm  I  Azteca FC B08 vs egends FC IE Peters
  • 6:15pm   I  Chelsea vs Claremont Stars B08 Peter

Field 25

  • 3:45pm  I  Legends FC SGV G08 Black vs Riverside City FC G09
  • 5:00pm  I  No Game
  • 6:15pm   I  Newcastle United G2008 Jahmel vs Legends FC G09 Gold
Spring League Map April

For any questions, please contact Manny Plascencia at:

eplascencia@silverlakespark.com I (909) 217-1764